Методичний посібник “English for Specific Purposes” призначений для студентів факультетів агрономії, механізації, ветеринарної медицини та технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Метою даного посібника є формування у студентів аграрних спеціальностей готовності до професійного спілкування в іншомовному середовищі, яка забезпечує ефективне функціонування майбутніх фахівців у нерідному лінгвркультурному соціумі та сприяє їхньому професійному саморозвитку.
Досягнення мети підготовки студентів до професійного спілкування в іншомовному середовищі забезпечується використанням технології модульного інтерактивного навчання, яка основується на поєднанні принципів модульності з навчанням спілкування через взаємодію студентів та викладача.
Посібник складається з чотирьох модулів, кожен з яких розрахований на 30-40 годин аудиторної роботи. Кожен модуль містить декілька підтем, які стосуються певної галузі сільського господарства. Будь-яка підтема може вивчатися більш детально або ж лише як ознайомлююча, у залежності від спеціалізації студентів та їхніх потреб.
Модульна інтерактивна технологія передбачає, що робота з кожною темою відбувається поетапно.
На підготовчому етапі (Step 1) провідна роль в організації взаємодії належить викладачу, а основними видами діяльності студентів є ознайомлення з новим лексичним мінімумом та виконання умовно мовленнєвих вправ.
На тренувальному етапі (Step 2) студенти навчаються самостійно організовувати власну взаємодію (парну та групову) завдяки моделюванню ситуацій, максимально наближених до реального професійного спілкування в іншомовному середовищі (Communicative situations).
На першому та другому етапах студентам пропонується робота з текстами (Text work). Однак, якщо на підготовчому етапі вправи спрямовані на формування умінь та навичок читання спеціальної літератури, то на тренувальному інтерактивна робота з текстами сприяє формуванню умінь та навичок не лише читання, але й аудіювання, монологічного та діалогічного мовлення.
Творчий етап передбачає сформованість у студентів навичок саморганізації і тому вимагає від викладача мінімального втручання у взаємодію студентів. Основне завдання викладача на цьому етапі – надання за потреби консультацій студентам при виконанні проектної роботи ((Project work) та під час ділових ігор (Business games). Завдання для проеткної роботи подані у кінці кожного мордуля, а приклади ділових ігор – у кінці посібника.
Матеріали посібника можуть бути використані для аудиторної та самостійної роботи з курсу “Іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська)”, а також для підготовки студентів до навчально-виробничої практики за кордоном.
Посилання для перегляду/скачування матеріалів доступні лише користувачам локальної мережі ПДАУ.